Postumenty medialne

Postumenty medialne, które nazywane są również dystrybutorami prądu i wody, piedestałami czy najzwyczajniej słupkami, to wolnostojące urządzenia do dystrybucji energii elektrycznej i/ lub wody dla jednostek mobilnych (tj. jachty, łodzie motorowe, barki, kampery, przyczepy karawaningowe czy houseboaty) stacjonujących w  przystaniach wodnych czy polach kempingowych.

Produkcja postumentów medialnych MCS odbywa się w stworzonym przez nas zakładzie w Szczecinie. Każda seria dostarczona do Klienta, montowana jest na indywidualne zamówienie. Bazując na zaprojektowanych uniwersalnych prototypach, dopasowywane jest wymagane wyposażenie. 

Wypracowany model produkcji pozwala na oferowanie zróżnicowanej konfiguracji aparatury w standardowych modelach,

jak również podejmowanie się zleceń całkowicie personalizowanych.

Podczas montażu współpracujemy z lokalnymi przedsiębiorcami: magikami metaloplastyki, dobrze zaopatrzonymi hurtownikami i kreatywnymi informatykami.  

Korpus

Najczęściej wybierany korpus ma formę prostopadłościanu o wymiarach podstawy 25×25 cm, mierzy około metra i waży około 25 kilogramów.  Wymiary te są wystarczające aby zmieścić w urządzeniu niezbędne wyposażenie.

Dostępna jest również wersja MINI,  zaprojektowana z myślą o mikro przystaniach czy właścicielach przydomowych pomostów.  Jest to dystrybutor o połowę mniejszy, okrojonej możliwości konfiguracji i tańszy niż pełnowymiarowa wersja.

Poniższa tabela przedstawia porównanie obu rozmiarów.

Niezależnie od wybranego formatu, stal nierdzewna jest standardowym materiałem, z którego wykonana jest obudowa.  Ma ona szczotkowane wykończenie bądź pomalowana jest na kolory wiodące prym w marinach: niebieski, antracytowy lub brązowy.  Charakteryzuje się najlepszą odpornością na  typowe warunki pracy. Do głównych „niszczycieli” urządzeń można zaliczyć:  sól morską powodującą korozję, promieniowanie UV, które może deformować lub odbarwiać czy uszkodzenia mechaniczne wynikłe podczas użytkowania.

Nierdzewne są również wszystkie elementy łączeniowe (tj. śruby, nity, nakrętki itp.) oraz metalowe elementy lampy. Eliminuje to powstanie korozji elektrochemicznej.

Na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykorzystania tworzywa ABS bądź aluminium. 

 

Dopełnieniem są płytki wykonane z polietylenu o różnym wykończeniu: gładka podstawa wraz z moletowaną strukturą klosza. Chropowata struktura, którą zaobserwować można na  placach zabaw, maskuje odciski dłoni, zarysowania czy obicia. Natomiast klosz jest z plexiglasu o mlecznym wykończeniu.

Wyposażenie

Materiały oraz gotowe komponenty wyposażenia, kupowane są w krajowych hurtowniach i pochodzą od  uznanych producentów światowej klasy.  Daje to gwarancję jakości i zgodności z przepisami polskimi i europejskimi.

Pion elektryczny

Postument może być wyposażony jest w gniazda elektryczne jednofazowe lub trójfazowe typu CEE.  Zgodnie z przepisami, maksymalna ilość gniazdek w wersja żeglarskie równa jest 4, natomiast wersja kempingowa – 6.  Bezpieczeństwa użytkownika strzegą wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym. Każde gniazdko posiada swój wyłącznik. Dzięki czemu zapobiega się odłączenia pozostałych odbiorców w przypadku przepięcia na jednej linii. 

Dodatkowo, możliwe jest podłączenie do każdego gniazdka licznika zużycia energii w celach rozliczeniowych z użytkownikami postumentów.  Wówczas rachunek za prąd może być rozliczony przez obsługę obiektu na podstawie wskazań licznika, bądź przy pomocy programu MediaPay.

 

Pion elektryczny osłonięty jest specjalną osłoną, chroniącą przed ewentualną nieszczelnością instalacji hydraulicznej. 

Pion hydrauliczny

W celu dystrybucji wody postument może być wyposażony maksymalnie w 2 zawory czerpalne ½” lub ¾ ” oraz odpowiedni mosiężny śrubunek. Zapewniając trwałość produktu na długo, po upływie okresu gwarancji, każdy zawór zabezpieczony jest specjalną nakładką zapobiegającą powstaniu luzu na łączeniu z obudową. 

Liczniki przepływu wody są montowane wraz z systemem MediaPay bądź mogą stanowić element dodatkowy. Jeżeli istnieje potrzeba ochrony zbiornika poboru wody, zainstalowany zawór antyskażeniowy będzie odpowiednim uzupełnieniem. Ostatnim dodatkowym elementem są haki na wąż czerpalny o maksymalnej długości 30m.

Oświetlenie

Lampa wieńcząca postument umożliwia wygodne użytkowanie również po zmroku. Pracę lampy reguluje czujnik zmierzchu. Oświetlenie zapewnia energooszczędna lampa z żarówką typu LED. 

Mleczny klosz wykonany z plexiglasu emituje delikatną i ciepłą barwę. Emitowane światło nie tylko oświetla bezpośrednią przestrzeń wokół postumentu, ale również pomost czy chodnik przy którym postument jest zamocowany. Tym samym poprawia się bezpieczeństwo na ciągu komunikacyjnym.

Bezgotówkowy system rozliczeń za media

Autorski program MediaPay jest to przedpłatowy system sprzedaży usług oferowanych przez obiekt tj. pobór energii elektrycznej, wody, obsługa pryszniców ale również dostęp do pomieszczeń czy zwalnianie blokad przy bramach wjazdowych i furtkach. Działa w oparciu o programowane karty bezstykowe pracujące w standardzie RFID. 

W założeniu, klient chcący korzystać z postumentu medialnego wykupuje w biurze obsługi obiektu kartę magnetyczną. Jest to karta wielorazowego użytku dlatego preferowaną formą jest udostępnienie jej za kaucją (analogicznie jak w przypadku karnetów na wyciągi narciarskie). Po pobraniu karty, wykupioną usługę włącza się poprzez przyłożenie karty do czytnika. umieszczonego na postumencie bądź innym elemencie infrastruktury obiektu. Czytnik zwalnia blokadę i włącza usługę.

Proces wyceny

Po nawiązaniu pierwszego konkatu, zamawiający otrzymuje ankietę do wypełnienia, która dotyczy szczegółów zamówienia.  Na jej podstawie obliczana jest cena.

Po więcej informacji

zapraszamy do zapoznania się z wiadomościami publikowanymi w Bazie wiedzy 

lub do bezpośredniego kontaktu